Natūralios plaukų priežiūros priemonės pavasarį

Plaukų priežiūra aromaterapinėmis priemonėmis

Pavasaris kviečia pakeisti žiemiškus apdarus į lengvesnius ir spalvingesnius. Ir taip smagu, kai vėjas kedena plaukus, o saulėje jie švyti sveikumu ir grožiu.

Be abejo, mūsų plaukai priklauso nuo bendros organizmo būklės, genetikos, gyvenimo sąlygų, mitybos, streso ir t. t.

Tačiau yra aromaterapinių priemonių, galinčių padėti plaukams ir galvos odai, ir jomis kartais išties verta pasinaudoti.

Eteriniai aliejai nuo pleiskanų

Nuo pleiskanų aromaterapijoje dažniausiai naudojami tie patys ea kaip ir nuo žvynelinės ir kitų odos pleiskanojimų.

Tačiau galvos oda yra itin subtili, joje labai daug riebalinių ir prakaito liaukų, platus kraujagyslių tinklas, todėl renkantis ea reikia nepamiršti šių savybių.

Atsižvelgiant į tai, galvos odai geriausiai tinka:

– rozmarinų ea – sena tradicinė priemonė,mažinanti plaukų slinkimą, stiprinanti plauko folikulą, skatinanti galvos odos atsikūrimą, gerinanti cirkuliaciją, mažinanti odos pleiskanojimą.

Maloniai kvepiantis rozmarinų ea gali būti naudojamas grynas po plovimo, ant delnų užlašinus 2-3 lašus ir juos paskirsčius ant drėgnų plaukų, lengvai įmasažuojant į galvos odą; puikus priedas plaukų kaukėse; mažiau veiksmingas, tačiau itin lengvai naudojamas įlašinant kelis lašus rozmarinų ea į šampūną plovimo metu.

Rozmarinų CO2 ekstraktai yra puikūs antioksidantai, todėl gali būti naudojami ir kaip plaukų apsauginė priemonė nuo išorinių žalingų faktorių – oro užterštumo, UV poveikio. Panašiai kaip ir ea, keli lašai ekstrakto paskirstomi ant drėgnų plaukų, arba naudojami plaukų kaukėje prieš plovimą ar plovimo metu.

Labai tinka rozmarinų ea naudoti kartu su migdolų aliejumi galvos masažui, plaukų kaukei. Mat migdolų aliejus, kurio sudėtyje esama apie 95% omega rūgščių, yra puiki sebumą atkurianti ir reepitelizaciją skatinanti priemonė, rekomenduotina sausai, pleiskanojančiai, niežtinčiai galvos odai.

Perspėjimas: rozmarinų ea kelia kraujospūdį.

– atlasinių kedrų ea – dar viena tradicinė plaukus stiprinanti, plaukų augimą skatinanti, plauko svogūnėlio būklę gerinanti priemonė. Aromatinis alkoholis atlantolis puikiai tonizuoja epitelį ir skatina cirkuliaciją. Ketonai, esantys šiame ea, pasižymi itin geromis regeneruojančiomis savybėmis. Malonaus, saldaus, medieniško kvapo atlasinių kedrų ea naudojamas kaip ir rozmarinų ea: keli lašai ant drėgnų plaukų, kaukėse, kartu su šampūnu ar kondicionieriumi.

Pleiskanojančiai odai subalansuoti itin gerai tinka masažuoti galvą atlasinių kedrų ea kartu su simondsijų aliejumi. Šį masažinį aliejų galima praturtinti keliais lašais medetkų CO2 ekstrakto. Mat simondsijų aliejus, o tiksliau vaškas, turi geras priešuždegimines savybes, todėl tinka uždegimiškai, jautriai, sudirgusiai, pleiskanojančiai, išbertai odai prižiūrėti.

Perspėjimas: dėl ketono atlantono netinka nėščiosioms ir mažiems vaikams.

tanacetum annuum ea – jo efektyvumą lemia nesotieji seskviterpenai – ypač chamazulenas, kuris mažina uždegimus, pleiskanojimą ir odos niežėjimą. Pakanka 1-2 lašų į kaukes. Šiek tiek šviesina plaukus. Tai itjn švelnus ea, neturintis jokių kontraindikacijų.

Patį plauką itin stiprina miros ir frankincenso (bosvelijų) ea. Keliais lašais patepami ką tik išplauti plaukai, ypač plaukų galiukai. Ilgainiui jie pasidaro žvilgantys, stiprūs ir maloniai kvepia. Tai istorinės plaukų priežiūros priemonės.

Galvos odos ir plaukų kaukėms kaip jau minėjome, puikiai tinka kokybiški, natūralus, nerafinuoti simondsijų, migdolų aliejai. Juos labai gerai praturtinti keliais lašais nakvišų, medetkų, ajerų, arnikų CO2 ekstraktų.

Arnikų CO2 ekstraktas skatina plaukų augimą, todėl gali būti naudojamas plaukų priežiūros priemonėse iki 1-2 %.

Ajerų CO2 ekstraktas istorinė priemonė plaukų ir galvos odos priežiūrai, šiek tiek šviesina plaukus.

Kaukę geriausiai daryti iš vakaro, o galvą — išsiplauti ryte. Kaip jau minėjome, į aliejinę kaukę galima įsilašinti kelis lašus kurio nors eterinio aliejaus. Visai gerai minėtais aliejais patepti šlapius, ką tik išplautus plaukus ar plaukų galiukus. Galiukai mažiau lūžinėja, o plaukas pasidaro žvilgantis ir gražus. Ilgesni plaukai lengviau išsišukuoja, dailiau krenta.

Drėkinanti migla plaukams. Reikėtų nepamiršti ir hidrolatų. Turbūt viena nuostabiausių priemonių plaukams — čampakų hidrolato migla. Kaip frankincenso (bosvelijų) ea, taip ir jo hidrolatas stiprina plaukus. Plaukus drėkinanti, juos stiprinanti migla yra pelargonijų, šalavijų, rozmarinų hidrolatai. Visus šiuos hidrolatus galima naudoti kartu su šampūnu, su visais šiais hidrolatais galima praskalauti plaukus po plovimo. Galima skiesti per pusę su vandeniu. Taupant, galima naudoti 1 valg. š. hidrolato 100 ml vandens.

Tad linkiu, kad jūsų plaukai švytėtų, o jūs džiaugtumėtės pavasariu!

Laimė Kiškūnė, 2022

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.