Eteriniai aliejai vasaros vaistinėlei ir asmeninei higienai

Daugelis eterinių aliejų pasižymi antimikrobinėmis savybėmis, kai kurie iš jų yra veiksmingi prieš antibiotikams atsparias bakterijas, virusus ir grybelius. Labiausiai žinomas antimikrobinis, priešgrybelinis pražangialapių mirtenių (arbatmedžio) eterinis aliejus, tačiau yra ir daugiau veiksmingų eterinių aliejų – eukaliptų, pelargonijų, levandų, citrinžolių, raudonėlių, čiobrelių, kurie gana populiarūs asmeninės higienos produktuose.

Žymusis aromaterapijos mokslininkas ir tyrėjas R. Tisserand‘as asmeninei higienai rekomenduoja naudoti 3 eterinių aliejų – arbatmedžio, levandų ir eukaliptų – mišinį. Gaminamas 10% losjonas, gelis ar purškalas, kuris gali būti naudojamas rankų, kojų dezinfekcijai ir kaip dezodoruojanti priemonė. Priemone su šiais eteriniais aliejais galima sudrėkinti servetėlę, audinį ir apšluostyti rankas, kojas, nusivalyti prakaitą.

Mano mylimi ir išmėginti dezodoruojantys eteriniai aliejai yra laurų ir penkiagyslių mirtenių (niaoulio). Juos galima neskiestus naudoti tiesiai ant odos. Keliais laurų arba niaoulio eterinio aliejaus lašais mėgstu išsitepti ryte šlapią kūną po dušo. Diena prasideda maloniu, gaiviu, žvalinančiu eterinio aliejaus kvapu ir terapiniu poveikiu. Taip pat naudoju nedidelės koncentracijos laurų ir niaoulio purškalą karštomis vasaros dienomis. Labai gerai naikina prakaito kvapą.
Dažnai manęs klausia, ką turėti kelionėje –
Aš nevykstu į kelionę be kelių priemonių:
Sidabrinės karpūros – įkandimai, nuovargis, galvos skausmas, pykinimas, peršalimas;
Varpinių levandų eterinio aliejaus – nuo įkandimų ir nudegimų;
Basta duzgare – atbaido uodus ir kažkiek erkes;
Cinamonų CO2 – visi su virškinimu susiję reikalai, taip pat vandens dezinfekcija. 1-2 lašai ekstrakto į 1 L vandens.
Laurų ea – kaip dezodoruojantis; mažinantis nuovargį, ir puikiai išvaiko museles iš pakapinės;
Levandų ea – nubrozdinimai, nudegimai, mažos žaizdelės (arba Kvapusis raištis – 3 viename buteliuke: levandos, kajeputas ir vaist. Ramunėlė) ir netgi patalpų dezodoravimas;
Šaltmėčių – skalavimui, jei ištinka gerklės skausmas;
Ir dezinfekcinės priemonės. Tam tinka Grybelių išvarytojas, arba arbatmedžio ea sumaišytas su egiptinių kmynų, pipirmėčių, apelsinų ea. Ant servetėlės ir nusivalyti rankas. Aišku, galima ir viena arbatmedį naudoti.
Įdegio priemonės. Abu įdegio aliejai tinka ir prieš, ir po deginimosi. O hidrolatas būnant saulėje man visais laikais buvo ir tebėra – levandų. Bet tai yra mano odai. Jūs galbūt pastebėjote, kad jūsų įdegusiai, paraudusiai odai tinka šlamučių, ar šalavijų, ar mėtų, ar rožių h. – puikus, nuostabus, balansuojantis. Visiškai puikiai galite juos naudoti.
• Kad vaikai nesipyktų, kad gerai sutartumėte kelionės metu – turėkite malonaus bendravimo ea – greipfrutų, mandarinų, apelsinų. Jie itin nedidina odos jautrumo saulei, tačiau verčiau naudokite ant rūbų, servetėlių, automobilyje. Ypač atsargūs būkite su bergamočių, žaliųjų citrinų (laimų) ir citrinų ea. Jokiu būdu nenaudokite šių eterinių aliejų ant atvirų kūno vietų būdami saulėje.

Laimė Kiškūnė, 2020

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.