COVID-19 ir juodgrūdžių sėklų aliejų bei ekstraktų savybės

2021 m. sausio mėn. pasirodė dvi studijos apie juodgrūdžių substancijų poveikį prieš COVID-19. Jau Avicenos laikais buvo naudojamos gydomosios juodgrūdžių (Nigella sativa) sėklų gydomosios galios. 20 a. buvo nustatytas šio augalo sėklų eterinio aliejaus ir CO2 ekstrakto antioksidacinis ir priešuždegiminis aktyvumas, kuris įgalina jį naudoti kaip ląsteles apsaugančią priemonę.

Šios aromatinės susbstancjos taip pat turi įdomių priešvėžinių savybių.Šioje su kovidu susijusioje istorijoje vertingiausi pasirodė juodgrūdžių sėklų ekstrakte esantys monoterpenai timochinonai ir timohidrochinonai. Vienoje iš šių naujausių studijų rašoma, kad būtent timochinonai efektyviai suriša ACE2 receptorius, esančius daugelio ląstelių paviršiuje ir tuo būdu sulaiko koronaviruso patekimą į ląstelės vidų.

Ieškodami gydymo priemonių nuo COVID-19, daugelis tyrėjų kaip tik ir sutelkė dėmesį ties tuo specifiniu baltymu, kuris praleidžia virusą į žmogaus ląsteles. Jis vadinamas angiotenziną konvertuojančiu fermentu 2, arba ACE2 „receptoriumi“. Šitas baltymas atveria vartus koronavirusui į organizmo ląsteles ir „leidžia“ jas užkrėsti plačiu mastu.

Be to, tyrimas parodė, kad timochinonas gali slopinti viruso proteazės fermentą, ir tokiu būdu gali dar labiau sustiprinti antivirusinį poveikį.Kita studija yra apžvalginio pobūdžio. Joje aptariamas galimas timochinono vaidmuo vėžiu sergantiems pacientams, užsikrėtusiems koronavirusu.

Teigiama, kad timochinonas pasižymi unikaliu antivirusinių ir priešnavikinių savybių deriniu. Tuo pačiu metu jis gali palengvinti sisteminį uždegimą, susijusį su abiem ligomis, ir taip pat su chemoterapija susijusį toksinį poveikį.

Atkreipkite dėmesį, kad abu straipsniai yra pagrįsti ikiklinikiniais tyrimais. Norint patvirtinti jų išvadas, reikalingi klinikiniai tyrimai.

JUODGRŪDŽIŲ ETERINĮ ALIEJŲ įsigyti galite ČIA.

O štai čia originalūs tekstai:
Computational and Experimental Studies Reveal That Thymoquinone Blocks the Entry of Coronaviruses Into In Vitro Cells
Thymoquinone: A Tie-Breaker in SARS-CoV2-Infected Cancer Patients?

Laimė Kiškūnė, 2021 m.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.