Aromaterapinės priemonės saugantis virusų

Laimė Kiškūnė, aromaterapeutė

Siaučiant virusams prisiminkime geruosius mūsų sveikatos pagalbininkus — eterinius aliejus. Gamta vykstant evoliucijai sukūrė ir ištobulino puikių priemonių, padedančių apsisaugoti nuo mikropriešų.

Eteriniai aliejai pasižymi plataus veikimo spektru. Klinikiniuose tyrimuose apie čiobrelių, eukaliptų, mirtenių eterinius aliejus neretai skaitome, jog jie yra antiinfekciniai, baktericidiniai, stiprūs viricidai (deaktyvuoja ir ardo virusus), gerina cirkuliaciją — kraujotaką ir limfotaką, be to, šie ea taip pat stimuliuoja, aktyvina imuninę sistemą,
Kovojant su virusais labai svarbu ne tik juos naikinti savo aplinkoje, tačiau ir stiprinti imunitetą, kad organizmas pats gebėtų apsiginti.

Štai dr D. Pénoëlis siūlo
Antiseptinę, antibakterinę ir imunitetą stimuliuojančią formulę

 1. Purškalas/inhaliacijos su debesylų ea, kuris yra puikiausias gleivių skystintojas visoje aromaterapijoje ir tuo pačiu stiprus antiinfekcinis, priešuždegiminis agentas bei imuninės sistemos reguliatorius. Paprastai imamas 10 proc. debesylų ea ir lašinamas ant garintuvo, karšto vandens paviršiaus ar tiesiog išpurškiamas.
 2. Lygiagrečiai reikėtų susimaišyti rozmarinų, cineolo ar kamparo CT, arbatmedžio ir čiobrelių ea. Pasigaminti iki 10 proc. aliejinį balzamą ir juo tepti krūtinę bei nugarą. Šį mišinį galima panaudoti ir atliekant refleksoterapinį masažą — patepti juo masažuojamus plaučių taškus.
 3. Pasigaminti ea mišinį iš arbatmedžio, pipirinių mėtų, čiobrelių ir dašių ea, (siūlau imti 16:2:1:1), užsilašinti to mišinio 2-3 lašus ant medaus ir sučiulpti 2-3 kartus per dieną. Šio mišinio galima užsilašinti ant kaukės, apykaklės, rūbų.

Šias priemones galima naudoti visas vienu metu arba po vieną, priklausomai nuo situacijos.

Klinikiniai tyrimai rodo, kad daugelis eterinių aliejų virusus veikia specifiškai.

Pvz., melisų ea stabdo HSVII dauginimąsi. Citrinžolių ea mažomis koncentracijomis — iki 0,1 proc. — veikia HSVI, visiškai sustabdydamas virusų dauginimąsi 24 val.
Universaliausi ir plačiausiai ištirti antivirusiniai eteriniai aliejai:
pipirinių mėtų,
ravintsarų (kamparinių cinamonų)
arbatmedžių,
apskritalapių eukaliptų,
žvaigždinių anyžių,
čiobrelių spp. ea.

Kasdienė higiena

Saugantis greitai plintančio viruso, rekomenduojama kuo dažniau plauti rankas su muilu ir jas valyti dezinfekciniu skysčiu, kurį nesunkiai galite pasigaminti patys.

Paimkite 1 valg. š. degtinės ir sumaišykite su 25-30 lašų
arbatmedžio,
eukaliptų,
penkiagyslių mirtenių (niaoulio),
egiptinių kmynų
• ar čiobrelių eterinio aliejaus.

Gautą mišinį gerai išmaišykite su 1 stikline vandens ir naudokite rankoms dezinfekuoti. Galite nešiotis buteliuke. Keliais lašais to mišinio nusivalykite rankas ir leiskite nudžiūti.

Skalbimui ir namų valymui taip pat galite naudoti paminėtus eterinius aliejus. Nepadauginkite, kad kambariuose nesusidarytų per stiprus kvapas (jei taip nutiko — išvėdinkite).

Dar kartą noriu priminti itin veiksmingą aromaterapijos metodą.
NAUDOKITE ETERINIUS ALIEJUS APSITRYNIMAMS DUŠE!
Imuniteto stiprinimui, profilaktikai prieš virusinius susirgimus, emocijoms subalansuoti pamėginkite naudoti eterinius aliejus duše. Nusiprausę šlapią kūną ištepkite keliais lašais gryno eterinio aliejaus, pradėdami nuo blauzdų ir kildami aukštyn. Eterinio aliejaus koncentracija ant rankų vis mažės, kol, pasiekus veidą, jo liks vos pėdsakai. Pačioje pabaigoje galima persibraukti veidą ir plaukus. Eteriniai aliejai labai skirtingai veikia kiekvieną odą ir kiekvieną asmenį, todėl pojūčiai bus labai skirtingi, tačiau visais atvejais malonūs ir verti tyrinėjimo.

Pradėti galima kad ir nuo levandų. Pradžioje keletą dienų iš eilės pasitepkite kurio nors levandino eteriniu aliejumi, paskui pereikite prie kultūrinių sėjamų levandų ir pabaigoje tyrinėkite laukinių levandų eterinius aliejus.

Tiesiai ant šlapio kūno 5-10 lašų gryno eterinio aliejaus be jokios rizikos sudirginti odą galima teptis ne tik levandų, bet ir
kvapiųjų arba muskatinių šalavijų,
• laukinių čiobrelių,
• laukinių laurų,
• paprastųjų pušų,
arbatmedžių (pražangialapių mirtenių),
niaoulio (penkiagyslių mirtenių),
viržinių mirtenių
• tikrųjų mirtų,
kamparinių cinamonų (ravintsarų),
frankincenso (bosvelijų),
palmarozų eteriniais aliejais.

Eteriniai aliejai netirpsta vandenyje, todėl jie akimirksniu susijungia su odos riebalais ir lengvai į ją susigeria.
PERSPĖJIMAS: Nors alerginės reakcijos į eterinius aliejus yra gana retos, bet šiais laikais bet kas gali sureaguoti į bet ką. Todėl prieš bandydami tepti eteriniu aliejumi visą kūną, pasitepkite alkūnės linkį ir pasižiūrėkite, ar neatsirado reakcija — paraudimas, bėrimas, niežėjimas, šlapiavimas. Jei yra bent kokia reakcija, išmėginto eterinio aliejaus ant odos nenaudokite.

Taip pat siūlytume išmėginti jau sukurtas eterinių aliejų sinergijas.
Rankų švarai palaikyti
Imunitetui pastiprinti:
suaugusiems
vaikams

2020
Laimė Kiškūnė, aromaterapeutė

2 thoughts on “Aromaterapinės priemonės saugantis virusų

 1. Lina says:

  Ačiū už naudingus patarimus. Apsitrynima duße EA naudoju jau kokius metus, keičiu tai frnkinsenso, tai palmarozų. Ir keista- nuo pastarojo EA visada jaučiu karštį tose vietose, kur patenka pirniausia, odos paraudimo, sudirginimo nebūna. Frankensenso EA jokių odos pojūčių nesukelia. Kokia galėtų buti to priežastis, juk Palmarozų EA vienas iš švelniausių, perku Kvapų namuose.

 2. Loreta says:

  Sveiki. Aciu uz Jusu zinias, noreciau placiau suzinoti apie antibakterinius EA, pneumonijos ir zarnyno ligu atveju. Kokie EA tinka vaikams ir suaugusiems.
  Dekoju is anksto.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.